Avon Focus 12/2023 Grudzień online

Zapisz się na naszą stronę Facebook i śledź wydanie katalogu.

📌 Katalog Avon Focus 12 2023 Grudzień online

Dlaczego warto nosić filtry SPF na co dzień?

Na pierwszym miejscu myślimy o SPF, a coraz więcej dowodów wskazuje na to, że powinniśmy stosować filtry przeciwsłoneczne przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych i rodzaju skóry. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych to jeden z najprostszych sposobów ochrony skóry przed szkodliwymi czynnikami, które mogą sprawić, że będziesz wyglądać starzej. Aha, pomaga także zapobiegać poparzeniom słonecznym i rakowi skóry.

„Ale dlaczego filtr przeciwsłoneczny jest tak ważny?” Słyszymy, że pytasz. — I jak to działa? Cóż, nie martw się – mamy dla Ciebie ochronę przeciwsłoneczną od A do Z.

Dla właściwej ochrony przeciwsłonecznej

Po pierwsze, należy codziennie stosować filtr przeciwsłoneczny SPF 30, nawet w pochmurne dni. SPF oznacza współczynnik ochrony przeciwsłonecznej i mierzy, jak skutecznie filtr przeciwsłoneczny przeciwdziała ekspozycji na słońce. Im wyższa liczba, tym lepszą ochronę otrzymasz. Jeśli spędzasz cały dzień na świeżym powietrzu w słońcu, powszechnie przyjmuje się, że najlepszym wyborem będzie filtr SPF 50.

Kupując krem ​​​​przeciwsłoneczny, warto zacząć od czegoś bezzapachowego, wodoodpornego i, jeśli tego potrzebujesz, odpowiedniego dla wrażliwej skóry. Filtry przeciwsłoneczne przeszły długą drogę w ostatnich latach i większość produktów ma wszystkie te elementy w standardzie.

Wiele nowoczesnych produktów do pielęgnacji skóry i makijażu będzie miało połączone właściwości SPF, ale bardzo ważne jest, aby pod makijaż nosić odpowiedni krem ​​​​przeciwsłoneczny. Dzieje się tak dlatego, że zawarty w produkcie składnik SPF zostanie rozmyty przez cały makijaż. Oznacza to, że jest o wiele mniej skuteczny i będziesz potrzebować go o wiele więcej, aby uzyskać ten sam poziom ochrony. Jeśli nie chcesz nakładać grubszej warstwy kremu nawilżającego, łatwiej (i bezpieczniej) jest nałożyć pod nią krem ​​​​przeciwsłoneczny.

W zależności od rodzaju skóry może nie być konieczne stosowanie środków nawilżających. Jeśli Twoja skóra jest tłusta, możesz zrezygnować ze stosowania kremu nawilżającego, ale jeśli Twoja skóra jest sucha, korzystne może być zastosowanie obu produktów. Dlaczego? Ponieważ w filtrach przeciwsłonecznych dość często znajdują się środki nawilżające.

Pamiętaj, że gdy jesteś na zewnątrz, powinieneś ponownie nakładać krem ​​​​przeciwsłoneczny co dwie godziny, szczególnie jeśli pływasz lub się pocisz. Jeśli przebywasz w pomieszczeniu, jedna warstwa rano wystarczy na cały dzień.

Aby chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV

Zacznijmy od krótkiej lekcji przedmiotów ścisłych. Słońce emituje promienie ultrafioletowe (UV) o trzech długościach fal – UVA, UVB i UVC. Promienie UVA powodują przedwczesne starzenie się, podczas gdy promienie UVB powodują oparzenia słoneczne, a w niektórych przypadkach raka skóry. Dzieje się tak dlatego, że promienie UVA wnikają głębiej w skórę i uszkadzają jej strukturę oraz elastyczność, podczas gdy promienie UVB ledwo przedostają się przez warstwę zewnętrzną. Większość filtrów przeciwsłonecznych o szerokim spektrum działania zwalcza zarówno promienie UVA, jak i UVB. Promienie UVC są najniebezpieczniejsze ze wszystkich trzech, ale nie musimy się nimi martwić tu, na ziemi. Sprawdzona warstwa ozonowa znajdująca się wysoko w atmosferze zapewnia nam niezbędną ochronę przeciwsłoneczną przed promieniami UVC.

Przez lata uważano, że nie każde światło UV jest szkodliwe. Wczesne filtry przeciwsłoneczne skupiały się na blokowaniu promieni UVB, głównie ze względu na dobrze znane ryzyko raka skóry i oparzeń słonecznych. Jednak dopiero niedawno doceniono efekt starzenia wywołany promieniami UVA, a branża kosmetyczna zaczęła oferować filtry przeciwsłoneczne obejmujące szerszy zakres długości fal. Dlatego ważne jest, aby nie tylko patrzeć na SPF na etykiecie, ale także upewnić się, że ma on szerokie spektrum – obejmuje zarówno promienie UVA, jak i UVB. Większość filtrów przeciwsłonecznych tak ma, ale nie wszystkie.