Katalog Avon 2/2024 Luty online

Zapisz się na naszą stronę Facebook i śledź wydanie katalogu.

Katalog Avon 2/2024 Luty online

Niacynamid w kosmetykach: witamina mocy. Witamina B3 do twarzy

Niacynamid, inaczej witamina B3 lub niacyna, to rozpuszczalna w wodzie substancja, która według licznych badań klinicznych ma pozytywny wpływ na skórę. Często dodawany jest do serum na bazie wody, np. MUKTI Vital B Elixir.

Wskazówka: naszą listę najlepiej sprzedających się produktów zawierających ten magiczny składnik znajdziesz w kolumnie po prawej stronie tego artykułu!
Nieruchomości

  1. Efekt przeciwstarzeniowy

Pochodna witaminy B3 jest bogata w przeciwutleniacze, które chronią skórę przed wolnymi rodnikami, co z kolei przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry. Pobudza produkcję lipidów oraz zdolność skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Rezultatem jest jędrniejsza, gładsza i bardziej sprężysta cera. Regularne stosowanie powoduje złagodzenie wyglądu drobnych linii.

  1. Wzmacnia funkcję ochronną skóry i nawilża

Badania wykazały, że substancja działa regenerująco na uszkodzoną barierę ochronną skóry. Witamina B3 wspomaga organizm poprzez tworzenie lipidów i ceramidów niezbędnych do ochronnej funkcji skóry. Nienaruszona bariera skórna chroni przed utratą wilgoci i zapewnia zwiększoną odporność na wpływy zewnętrzne. Dlatego też produkty zawierające niacynamid najlepiej sprawdzają się w przypadku skóry suchej.

  1. Minimalizuje widoczność dużych porów

Przy regularnym stosowaniu pory są zwężone, a ich wygląd zminimalizowany. Skóra nie tylko wygląda na bardziej wyrafinowaną i równą, ale bazy pod makijaż i podkłady rzadziej zatykają pory.

  1. Właściwości łagodzące skórę

Pochodna witaminy B3 wspomaga skórę w procesie regeneracyjnym i sprawia, że ​​pojawia się mniej podrażnień.

  1. Redukuje zanieczyszczenia i matuje przetłuszczanie się skóry

Niacynamid reguluje wydzielanie sebum i może przyczyniać się do zmatowienia strefy T. Ponadto witamina ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu cera może wyglądać równomiernie i mniej zanieczyszczeń.

  1. Przeciwdziała przebarwieniom

Wiadomo, że pochodna witaminy B3 hamuje syntezę melaniny, co z kolei powoduje blaknięcie ciemnych plam pigmentacyjnych i dodaje skórze blasku.

Jedna uwaga: wysokie stężenie niacynamidu może prowadzić do przejściowego zaczerwienienia, ponieważ rozszerza naczynia krwionośne na krótki okres czasu. W przypadku osób początkujących zaleca się stosowanie produktów o stężeniu niacynamidu 1 – 5%, natomiast osobom mającym doświadczenie w stosowaniu tej substancji lub mających kontakt z cerą dojrzałą, warto sięgnąć po serum o stężeniu do 10%.