Katalog Avon 10/2023 Październik online

Zapisz się na naszą stronę Facebook i śledź wydanie katalogu.

📌 Katalog Avon 10/2023 Październik online

Kwas hialuronowy: co to jest, korzyści i jak go używać

Gotowy, aby odkryć wszystko, co chciałbyś wiedzieć o kwasie hialuronowym? Następnie rzuć okiem na ten przydatny post. Zawiera najczęstsze pytania (i odpowiedzi), jakie ludzie mają na temat tego niesamowitego składnika do pielęgnacji skóry.

Przeszukaj następny katalog Avon 11/2023 Listopad, aby znaleźć zniżki na swoje ulubione produkty.

Czym więc jest kwas hialuronowy i dlaczego jest ważny?

Dobra, wróćmy do podstaw. Kwas hialuronowy to cząsteczka, która naturalnie występuje w ludzkim ciele, w tym we wszystkich trzech warstwach skóry. Wraz z wiekiem poziom kwasu hialuronowego w naszym organizmie znacznie spada, co powoduje powstawanie tych irytujących drobnych linii odwodnienia, które mogą sprawić, że wpadniemy w panikę i kupimy WSZYSTKIE zabiegi przeciwstarzeniowe! Ale to nie wszystkie złe wieści. Regularne stosowanie kremu z kwasem hialuronowym może ponownie wprowadzić wyższe poziomy kwasu hialuronowego z powrotem do skóry, co następnie pomoże wypełnić te drobne linie i uzyskać młodszy wygląd cery.

Z czego powstaje kwas hialuronowy?

Do późnych lat 70. XX wieku kwas hialuronowy, znany jako cząsteczka „mazi”, jest lepką substancją, która jest naturalnie wytwarzana przez organizm. Często znajduje się w oczach, stawach i skórze, jest zasadniczo bogatym w wilgoć superskładnikiem, który działa nawilżająco i nawilżająco.

Ile jest rodzajów kwasu hialuronowego?

Istnieją 3 różne rodzaje kwasu hialuronowego:

  • Hydrolizowany kwas hialuronowy
  • Acetylowany hialuronian sodu
  • Hialuronian sodu

Jedną z kluczowych różnic między tymi trzema hialuronianami jest to, że hialuronian sodu ma mniejszy rozmiar cząsteczkowy, dzięki czemu jest szybciej wchłaniany przez skórę. Nie tylko to, jest również w stanie utrzymać 1000-krotność swojej wagi w wodzie. Dlatego jest takim bohaterem piękna, zwłaszcza jeśli chodzi o pielęgnację przeciwstarzeniową.

Kwas hialuronowy stosuje się do skóry

Od serum i kremów do twarzy z kwasem hialuronowym po środki czyszczące, a nawet maseczki na twarz — wprowadzenie kwasu hialuronowego do rutynowej pielęgnacji skóry przynosi wiele korzyści.

Jak kwas hialuronowy działa na twarz?

Jak już powiedziałem, cząsteczki kwasu hialuronowego działają jak małe super soczyste gąbki utrzymujące do 1000-krotność własnej wagi w wodzie. Tak więc po nałożeniu na skórę zalewają cerę natychmiastowym nawilżeniem i nawilżeniem. To sprawia, że ​​jest to wymarzony składnik, gdy Twoja skóra jest odwodniona lub napięta.

Jakie są korzyści kwasu hialuronowego dla skóry?

Masz dość budzenia się z odwodnioną, zmęczoną skórą z cienkimi zmarszczkami? W takim razie nadszedł czas, aby zafundować sobie wiele korzyści kwasu hialuronowego. Z biegiem czasu jego właściwości nawilżające pomagają ujędrnić, wygładzić i rozjaśnić – w zasadzie wszystko, czego można chcieć od składnika do pielęgnacji skóry! Pomyśl tylko, jak niesamowicie (i samozadowolenie) czujesz się po wypiciu dużej ilości wody. Właśnie tak czuje się Twoja skóra.