Katalog Avon 9/2023 Wrzesień online

Zapisz się na naszą stronę Facebook i śledź wydanie katalogu.

📌 Katalog Avon 9/2023 Wrzesień online

Retinol vs. Protinol: który składnik do pielęgnacji skóry jest dla Ciebie odpowiedni?

Trzymaj się z nami dla A-Z Protinolu™

Ach, pielęgnacja skóry. Nasze półki w łazience są pełne wszystkiego, od serum, przez kwasy, po nawilżacze, a wszystko to obiecuje perfekcyjną cerę. Ale co by było, gdyby istniał łatwiejszy sposób na uzyskanie młodszego wyglądu i gładszej w dotyku skóry? Krok naprzód Protinol™.

Mówimy o rozsądku skóry, opisując nasz wyjątkowy składnik (to prawda, nie znajdziesz Protinolu™ nigdzie poza Avonem), czym różni się on od retinolu i dlaczego szybko staje się niezbędnym produktem. Gotowy?

Co to jest retinol?

Jeśli jesteś uzależniony od pielęgnacji skóry (bez osądzania, obiecujemy!), Prawdopodobnie natknąłeś się na coś, co nazywa się retinolem. Pochodna witaminy A, okrzyknięta zbawicielem w pielęgnacji skóry dzięki imponującej liście właściwości przeciwstarzeniowych, zajmuje honorowe miejsce na półkach blogerek kosmetycznych, celebrytów i nas samych.

Jak działa retinol?

Cieszymy się, że pytasz! Retinol pomaga zmniejszyć widoczność przykrych oznak starzenia – takich jak uszkodzenia słoneczne, zmarszczki i ciemne plamy – poprzez zwiększenie obrotu komórek w skórze.

Jak stosować retinol

Wszyscy znamy powiedzenie „trochę idzie daleko”, prawda? Bardzo ważne jest, aby o tym pamiętać, dodając retinol do rutynowej pielęgnacji skóry. To potężna substancja, dlatego najlepiej zacząć stosować formuły z niższym procentem retinolu i zwiększać moc w miarę upływu czasu. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać w regulaminie dotyczącym retinolu, jest stosowanie produktów zawierających go tylko w wieczornej pielęgnacji. To dlatego, że retinol może powodować nadwrażliwość skóry na słońce – więc nie zapomnij o filtrze SPF w ciągu dnia.

Rywalizacja z retinolem i zmiana cery to gra Protinol™ – wywołaj wiwaty.

Co to jest Protinol™?

Udowodniono klinicznie, że opracowany przez naszych pasjonatów urody składnik Protinol™ przywraca dwa rodzaje kolagenu (kolagen I i kolagen III, czasami nazywany kolagenem dziecięcym), które znajdują się w zdrowo wyglądającej skórze. Kolagen pomaga wzmocnić siłę skóry – dodając jej dodatkowej energii. Nasze ciała produkują go coraz mniej wraz z wiekiem (nie martw się, to naturalny proces), przez co skóra staje się cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenia.

Jak działa Protinol™?

Atrakcyjność Protinolu™ polega na jego zdolności do łączenia tych dwóch rodzajów kolagenu, co oznacza, że ​​możesz spodziewać się rezultatów, takich jak jędrniejsza skóra w zaledwie siedem dni* – wow.
Protinol – moc oczu.

Jak stosować Protinol™

Oczywiście z naszym ANEW Renewal Protinol™ Power Serum! Obiecująca siedem (tak, SIEDEM) korzyści dla skóry – gładsza skóra i promienny blask, by wymienić tylko kilka – ta ciężko pracująca i niedroga formuła ma moc Protinolu™ i niacynamidu. Nakładaj na twarz i szyję rano i wieczorem po oczyszczeniu, a następnie nałóż krem ​​na noc – tam również zadbamy o krem ​​ANEW Platinum Night Replenishing Cream. Zaufaj nam, gdy mówimy, że to twoja nowa bratnia dusza w surowicy.

Retinol kontra Protinol™

W walce między retinolem a Protinolem™ jest równorzędny, jeśli chodzi o korzyści przeciwstarzeniowe. Ale to sposób, w jaki skóra reaguje, stawia Protinol ™ przed konkurencją. Stanowi łagodną alternatywę dla retinolu i pomaga uspokoić skórę – nie widać jej wysuszenia – jednocześnie zwalczając oznaki starzenia. Wygrana dla tych z nas, które mają wrażliwą skórę.

Nie tylko to, ale Protinol™ może działać szybciej** niż tradycyjny retinol, więc możesz spodziewać się mocniejszej, bardziej promiennej skóry w mgnieniu oka.

Podsumujmy więc zalety Protinolu™. Jest łagodniejszy, szybszy i skuteczniejszy niż retinol – nic dziwnego, że wszyscy chcą wziąć udział w akcji.