Katalog Avon 8/2023 Sierpień online

Zapisz się na naszą stronę Facebook i śledź wydanie katalogu.

Far Away Splendoria

Nasz nowy zapach Far Away Splendoria to świeże, kobiece spojrzenie na „płynne złoto” perfumerii – oud. Badamy, co sprawia, że ​​oud jest składnikiem luksusowym i dlaczego akord białego agaru w Far Away Splendoria jest tak wyjątkowy…

„Oud jest znany jako płynne złoto perfumerii, ponieważ kilogram za kilogram jest droższy niż metal szlachetny. Co więcej, potrzeba 1000 kg materiału, aby uzyskać 1 kg olejku eterycznego, co czyni go naprawdę ekskluzywnym składnikiem” — wyjaśnia Rebecca Pollard, kierownik ds. marketingu zapachów w firmie Avon.

Oud pochodzi z pachnącej i ciemnej żywicy zatopionej w drzewach agarowych, które są uważane za jedno z najdroższych drzew na świecie. Aby stworzyć oud, drzewo agarowe musi zostać wystawione na działanie określonego rodzaju grzyba, powodując wytwarzanie oleistej ciemnej żywicy jako mechanizmu obronnego. Tylko jedno na sto drzew produkuje tę żywicę, co czyni ją niezwykle rzadką. Żywica jest następnie delikatnie zbierana i destylowana w celu stworzenia znanego nam Oudu – o ciepłym i drzewnym aromacie.

„Ze względu na swoją rzadkość Oud był często zarezerwowany dla luksusowych marek, więc jesteśmy naprawdę dumni z Avon, że wprowadzamy Oud na rynek w Far Away Splendoria w tej samej nieodpartej jakości, ale w przystępnej cenie” – mówi Rebecca Pollard.

Dodaje: „Oud ma wyjątkowy, pyszny zapach, ale niektórzy konsumenci uważają go za bardzo ciężki. Dlatego dla Far Away Splendoria współpracowaliśmy z trzema perfumiarzami posiadającymi niesamowitą wiedzę na temat Bliskiego Wschodu oraz nowoczesną i luksusową perfumerię, aby stworzyć wyjątkowy akord białego oudu, który jest znacznie lżejszy i bardziej kobiecy, dając poczucie luksusowej ucieczki ze świeżą nutą. To sprawia, że ​​zapach jest nieoczekiwanym odtworzeniem złota Bliskiego Wschodu – i nadaje mu nieodpartą zmysłowość”.

Akord białego oudu rozjaśnia zapach mineralnym, zmysłowym i piżmowym profilem, uzupełnionym bogatą owocowością czarnych śliwek, bukietem białych kwiatowych gardenii i wykończoną ciepłą, kremową wanilią. Luksus emanuje z każdej części Far Away Splendoria – w rzeczywistości 9/10 konsumentów woli Far Away Splendoria w ślepych testach od luksusowego zapachu Oud*.

Tęsknisz za ucieczką do splendoru Bliskiego Wschodu? Aby dowiedzieć się więcej o Far Away Splendorii albo kupić lub sprzedać Avon, odwiedź Avon w swojej lokalizacji.

* Badanie z 2022 r. obejmujące 211 kobiet w Wielkiej Brytanii w wieku 25+. Badanie zlecone przez Avon, przeprowadzone przez MMR.