Katalog Avon 10/2021 Polska — Październik

📌 Katalog Avon 10/2021 Polska październik online

01.10.2021 — 31.10.2021

Uroda i zdrowie: codzienna pielęgnacja skóry zimą i latem Każda dziewczyna marzy o tym, aby być piękną. We współczesnym świecie, gdzie sieci społecznościowe pełne są filmów o zabiegach w salonach, lekcjach makijażu, konturowania twarzy i manicure, wydaje się, że atrakcyjność stała się przeznaczeniem tych, którzy mogą sobie pozwolić na trwałe zabiegi upiększające. Jednak w rzeczywistości jest to powszechne błędne przekonanie większości kobiet.

W stworzeniu i utrzymaniu urokliwego wizerunku pomoże codzienna pielęgnacja. Przeanalizujmy, na czym ona polega i jak ją prawidłowo dobrać?

Pierwsze wrażenie o dziewczynie wywołuje jej twarz. Pomimo nowoczesnych trendów w świecie urody, które nakazują stosowanie jaskrawych szminek, smokey eyes i podkreślonych kości policzkowych, naturalność zawsze pozostaje w modzie. Zadbana, czysta i pełna blasku skóra twarzy jest wizytówką kobiety. Aby odnieść sukces, konieczne jest wybranie właściwej codziennej pielęgnacji. Obejmuje ona co najmniej mycie twarzy rano i wieczorem. Na początek warto określić typ swojej skóry, aby dobrać odpowiedni środek oczyszczający. Skóra sucha potrzebuje nawilżenia, skóra z problemami potrzebuje środków antybakteryjnych i wysuszających.

Warto pamiętać o sezonowej pielęgnacji. W okresie letnim należy ograniczyć ilość kosmetyków, ale ważne jest, aby stosować filtry przeciwsłoneczne. Promienie UV są szkodliwe dla skóry, sprawiają, że staje się ona cienka jak papier do pieczenia, wysuszają ją, prowadzą do powstawania zmarszczek i przedwczesnego starzenia się. Skóra, która została odwodniona nie może wyglądać promiennie i atrakcyjnie. Oczywiście, można się opalać, ponieważ lekki brązowy odcień nadaje każdemu zdrowszy i atrakcyjniejszy wygląd, najważniejsze jest przestrzeganie umiaru, przebywanie na słońcu w bezpiecznych godzinach, nigdy nie opalanie się bez zastosowania kremu z wysokim współczynnikiem ochrony.

Zima ma swoje własne zasady. Nie ma nic gorszego niż odmrożenia i odparzenia. Przez większą część zimy nasza twarz pozostaje odsłonięta i doświadcza wszystkich negatywnych skutków ujemnych temperatur. Aby chronić skórę, przed wyjściem na zewnątrz nałóż tłusty krem. Producenci kosmetyków z każdej półki cenowej oferują serie produktów przeznaczonych specjalnie do zimowej pielęgnacji. Każda przedstawicielka płci pięknej może wybrać produkty na swój gust i portfel. Ważne jest, aby stosować krem co najmniej pół godziny przed wyjściem na zewnątrz, w przeciwnym razie może nie zdążyć się w pełni wchłonąć, co bardziej szkodzi skórze niż jego brak.

Szczególną uwagę należy zwrócić na usta. Skóra w tym obszarze jest szczególnie cienka i wrażliwa, skłonna do pękania i łuszczenia się. Jeśli Twoje usta ucierpiały z powodu wiatru i zimna, w żadnym wypadku nie powinnaś pogłębiać problemu poprzez dotykanie ich dłońmi lub złuszczanie. Konieczne jest dokładne nasycenie skóry ust wilgocią. Pomogą w tym zarówno zwykłe balsamy do ust na bazie olejków, jak i sezonowe produkty z apteki.
Warto nadmienić, że ważnym warunkiem uzyskania promiennej cery jest dogłębność oczyszczania.

Miłośniczki kosmetyków dekoracyjnych zwiększają szansę na pojawienie się zanieczyszczonych porów i czarnych kropek przy niewłaściwym oczyszczaniu. Przy demakijażu należy stosować specjalne produkty. Najczęściej są one tworzone na bazie olejków, które aktywnie zbierają resztki kosmetyków i pozwalają skórę całkowicie oczyszczoną.

Codzienna pielęgnacja to ważny zabieg upiększający! Jednak kobieta staje się naprawdę atrakcyjna, kiedy jest szczęśliwa.