Avon Focus 8/2023 Sierpień online

Zapisz się na naszą stronę Facebook i śledź wydanie katalogu.

📌 Katalog Avon Focus 8 2023 Sierpień online

5 prostych porad kosmetycznych dla mężczyzn

Pielęgnacja skóry dla mężczyzn jest tak samo popularna jak dla kobiet! Procedury mogą być proste – czasami obejmują tylko dwa lub trzy etapy – lub mogą być bardziej złożone, zwłaszcza gdy doliczysz golenie i układanie włosów!

W tym artykule przedstawiamy dziesięć najlepszych wskazówek dotyczących pielęgnacji dla mężczyzn, które pomogą Ci znaleźć najlepsze produkty do pielęgnacji i pielęgnacji włosów. Czytaj dalej, aby znaleźć inspirację dla nowej fryzury lub rutyny pielęgnacyjnej. Gotowy? Chodźmy!

  1. Mycie twarzy

Regularne mycie twarzy i stosowanie odpowiednich produktów to najważniejszy krok w każdej rutynie pielęgnacyjnej, a rodzaj skóry prawdopodobnie będzie dyktował produkty, których możesz użyć. Jeśli masz wrażliwą skórę, mycie jej mocniejszym środkiem czyszczącym może nie przynieść jej zbyt dobrego efektu. Na dobry początek warto zastosować głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy rano, a wieczorem przejść na coś delikatniejszego, na przykład balsam oczyszczający, aby usunąć zanieczyszczenia z całego dnia.

Dla tych, którzy są w ruchu i mają mniej czasu na poranne rozpieszczanie się, żel do golenia i żel do mycia twarzy 2 w 1 pomogą zaoszczędzić czas.

  1. Nawilżaj

Jeśli zamierzasz umyć twarz, niezależnie od tego, czy zastosujesz tonik do twarzy, czy nie, niezbędne jest nałożenie kremu nawilżającego. Niektórzy mogą obawiać się, że nawilżanie skóry może prowadzić do zablokowania porów, co może powodować przebarwienia lub plamy. Jednak dopóki często myjesz i złuszczasz twarz, pryszcze i przebarwienia nie powinny stanowić problemu. Jeśli Twoja skóra jest tłusta, możesz rozważyć lżejszy krem ​​nawilżający lub nawet krem ​​BB, taki jak Avon Nutra Effects Matte BB Cream. Osoby o bardziej suchym typie skóry mogą być zainteresowane gęstszym kremem, który pomoże nawilżyć skórę. Dlaczego nie wypróbować balsamu po goleniu i kremu nawilżającego?
Nawilżacz.

  1. Znajdź sposób golenia, który Ci odpowiada

Niezbędnym elementem każdego dokładnego golenia jest wysokiej jakości maszynka do golenia. Umyj twarz gorącą wodą i nałóż żel lub piankę do golenia. Jeśli masz wrażliwą skórę, wypróbuj delikatny żel do golenia. Mocno dociśnij maszynkę do skóry i rozpocznij golenie w tym samym kierunku, w którym rosną włosy. Nie naciskaj zbyt mocno, bo możesz się skaleczyć. Aby uzyskać dokładniejsze golenie i gładkie wykończenie, gol się pod włos.

Dobra woda po goleniu pomoże przedłużyć golenie i sprawi, że będziesz cudownie pachnieć — polecamy zapach Black Suede o neutralnym zapachu.

  1. Złuszczaj

Peeling to niezbędny element każdej pielęgnacji! Może zapobiegać powstawaniu przebarwień i plam, jednocześnie zmniejszając ryzyko wrastania włosków po goleniu. Istnieją dwie główne metody złuszczania: peeling chemiczny lub fizyczne ziarna złuszczające, takie jak peelingi cukrowe. Złuszczanie dwa razy w tygodniu usuwa martwe komórki naskórka, pozostawiając gładką, pozbawioną skaz skórę.

  1. Znajdź odpowiednią dla siebie fryzurę

Znalezienie fryzury, która pasuje do kształtu twarzy i osobistego stylu, może być trudne. Jeśli na przykład podoba Ci się wygląd długich włosów, ale nie chcesz tracić czasu na szczotkowanie i mycie włosów, może to nie być styl dla Ciebie.

Sugerujemy, aby zacząć od krótkich i stylizować je za pomocą produktów takich jak pomada do włosów, a następnie pozwolić im rosnąć, aby zobaczyć, jak Ci się podobają przy różnych długościach. Jeśli starasz się zapuszczać je dłużej, pomóż zachować je mocne i w dobrej kondycji za pomocą kremu do stylizacji lub serum do włosów.