Avon Focus 7/2022 Lipiec online

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Zapisz się na naszą stronę Facebook i śledź wydanie katalogu.

📌 Katalog Avon Focus 7 2022 Lipiec online

Idealne serum poprawiające wygląd skóry – „Energia Białkowa”

My, dziewczyny, zawsze chcemy wyglądać idealnie, więc spędzamy dużo czasu na dbaniu o siebie. Niektóre kobiety co miesiąc chodzą do salonów kosmetycznych i salonów piękności, podczas gdy inne odprawiają rytuały pielęgnacyjne w domu. A jeśli lubisz spędzać więcej czasu na pielęgnacji twarzy, to prawdopodobnie słyszałeś o cudownej witaminie, która odmładza skórę i pomaga w jej regeneracji. To jest niacynamid.

Niacynamid to…?

Niacynamid to witamina z grupy B3, nazywana też dawniej nikotynamidem (zanim odkryto pojęcie „witamin”). Znajduje się w wielu produktach spożywczych, które spożywamy na co dzień. Witamina ta normalizuje wiele rodzajów metabolizmu w naszym ciele. Można go znaleźć w mięsie, mleku i roślinach strączkowych. Ale jak wykorzystuje się niacynamid w pielęgnacji skóry twarzy?

Witamina ta jest substancją rozpuszczalną, która z łatwością przenika do warstwy rogowej naskórka. Jeśli skórze brakuje tej witaminy, może się łuszczyć i tracić elastyczność, a twarz staje się matowa.

Jakie są zalety niacynamidu dla kobiet i jak jest stosowany w przemyśle kosmetycznym?

W branży kosmetycznej niacynamid stał się w ostatnich latach szalenie popularny. Wiele marek kosmetycznych zaczęło stosować tę witaminę i dodawać ją do produktów pielęgnacyjnych. Ma wiele zalet, m.in.:

  • Odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.
  • Reguluje produkcję sebum.
  • Służy do zapobiegania wysypkom.
  • Łagodzi swędzenie i podrażnienie.
  • Pomaga utrzymać nawilżenie skóry.
  • Stymuluje syntezę kolagenu i elastanu.

Kobiety o tłustej skórze powinny zwracać uwagę na pokarmy zawierające tę witaminę. Przy długotrwałym stosowaniu niacynamidu skóra wygląda na mniej podrażnioną i bardziej promienną.